Dne 17. ledna 2019 proběhlo v kavárně Avion v Českém Těšíně již tradiční každoroční slavnostní setkání dobrovolníků z dobrovolnického centra organizace ADRA ČR působících v zařízeních pro seniory na území města Český Těšín. Setkání se zúčastnili dobrovolníci, kteří docházejí nejen do našeho zařízení, ale i do Nemocnice Český Těšín a.s., do Senior domů Pohoda Český Těšín, do Gerontocentra Český Těšín a do Domova pro seniory Slezské humanity Český Těšín.

Celým večerem provázela supervizorka dobrovolnických programů Bc. Andrea Radomská, DiS. Pozvání přijal i ředitel ADRY ČR Radomír Špinka a předseda Moravskoslezského sdružení Církve adventistů sedmého dne Karel Staněk.

Děkování dobrovolníkům nebralo konce, vždyť záslužná činnost celkem 73 dobrovolníků je už opravdu vidět. Své velké poděkování vyjádřili zástupci těchto organizací a institucí:

  • ADRA ČR – především těšínské koordinátorky Alena Szkutová a Natalie Klusová
  • město Český Těšín – starostka Mgr. Gabriela Hřebačková, místostarosta Ing. Vít Slováček, vedoucí sociálního odboru Mgr. Klaudie Dinelli a zastupitel Mgr. Jan Czudek
  • hypermarket TESCO Český Těšín – Petra Jelínková a Silvie Niemczyková

Krásný hudební doprovod zajistil originální písničkář Pavel Kantor. Jeho písně dokázaly vykouzlit úsměv na všech tvářích a ne jen jednu píseň jsme si společně zanotovali.